A poszthoz feltöltött videóban Orbán Viktor elmondta: a Védelmi Tanács ülését azért hívta össze, mert az iráni-izraeli háború tegnap este egy új szakaszába lépett az amerikai bombázásokkal.
A konfliktus bár földrajzilag messze van tőlünk, mégis három veszélyt hoz elénk, három veszéllyel szembe kell néznünk: először is a terrorfenyegetettséggel – fogalmazott a kormányfő. Orbán Viktor hangsúlyozta: megvédtük magunkat a migrációtól, ezért mi nem vagyunk bevándorlóország, így most a terrorfenyegetettséggel szemben is tudunk majd eredményesen védekezni.
„Figyelnünk kell a migrációs nyomásra: minden közel-keleti konfliktus után megnövekszik a nyomás a déli határainkon, a belügyminiszternek erre figyelnie kell, erre ma utasítottam is” – jelentette ki a kormányfő.
Orbán Viktor közölte, hogy szembe kell néznünk az energiahordozók árának további emelkedésével, „ez egy komoly veszély, ezért most le kell venni Brüsszelben az orosz energia tilalmára vonatkozó szabályozásokat, illetve tilalmakat. Épp elég baj nekünk az iráni-izraeli háború energiahordozókra gyakorolt negatív hatása” – mondta a miniszterelnök.